Specialist recrutare

Candidatul ideal

    - absolvent studii superioare (economice,juridice,psihologie,sociologie,comunicare);
    - cunostinte solide legislatia muncii;
    - atestat inspector /specialist resurse umane;
    - cunostinte solide Excel si limba engleza;
    - abilitati de comunicare si relationare;
    - experienta intr-o pozitie similara constituie avantaj;

Descrierea jobului

    - participa la scanarea pietei fortei de munca si identificarea oportunitatilor de colaborare;
    - realizeaza si posteaza anunturi de recrutare pe canalele specializate in functie de criteriile stabilite cu partenerii companiei;
    - contacteaza candidatii si planifica sesiunile de interviu;
    - realizeaza interviuri telefonice;
    - participa la interviurile de selectie si realizeaza rapoarte specifice de recrutare;
    - aplica baterii specifice de teste de evaluare si cuantifica rezultatele obtinute;
    - mentine si dezvolta relatii de colaborare cu partenerii companiei;
    - intocmeste diverse documente si rapoarte specifice departamentului resurse umane;